Güzel Bir Arşiv | TRT İzle

Selamlar! 🙂

Size TRT İzle'den bahsetmek istedim. Malum, TRT çok güzel yapımlara imza attı. En başta TRT Çocuk ile bir nesil cinsel içerikli, şiddeti öğreten ve ürkütücü alternatif yayınlardan korundu. İzleyerek bir sürü güzel davranış, gelenek, kelam-ı kibar öğrendi minikler. 🙂 TRT1 yapımı olan "Beni Böyle Sev, Hangimiz Sevmedik, Seksenler, Leyla ile Mecnun" gibi ailecek gönül rahatlığıyla izleyebileceğimiz, Türk dizilerinin normalleşmiş entrika, hırs, intikam ve türlü ahlaksızlıkla dolu sahnelerinden berî birçok diziyi evimize, en özel alanımıza aldık. TRT Müzik, "Endülüs Müziği" gibi şahane müzik programları yaptı. TRT Belgesel ile evimizden ülkemizden dışarıya başımızı uzatıp birbirinden farklı medeniyetleri, kültürleri, mekanları ve insanları tanıdık. Üstelik üst düzey görüntü kaliteleri, çekim hünerleri ve etkileyici kurguları ile. TRT2 ise üç senede, otuz senelik araya değecek şekilde nitelikli programlar yaptı & yayınladı. "Batıya Doğru Akan Nehir, Felsefe Söyleşileri, Çocuklara Yâdigâr" bunlardan birkaçı.

İşte bütün bunlar tek bir platformda toplandı ve TRT İzle web sitesi çıktı ortaya. Aslında üç seneye yakın bir süredir yayında imiş fakat ben ancak ayrıntılı inceleyebildim ve membaı görünce gözlerim faltaşı gibi açıldı. 🙂 Hemmen de paylaşmak istedim. Yukarıda bahsettiklerime ek olarak TRT Arşiv'in pek çok programı, TRT Eba Uzaktan Eğitim içerikleri ve TRT2'de yayınlanan filmlerin bazıları da websitede mevcut.

Ayrıca TRT İzle'yi uygulama olarak cihazlarınıza indirebilirsiniz. Özellikle çocuklarınıza istemediğiniz başka video içeriklere atlayamayacakları ve reklama maruz kalmayacakları şekilde sadece TRT Çocuk animasyonları izletmek istiyorsanız güzel bir imkan. Bunun için elbette çok daha kapsamlı içeriğe sahip TRT Çocuk uygulaması da düşünülebilir. (Not: YouTube bu konuda çocuklar için oldukça tehlikeli. Çocuklar için yapılmış gibi görünen pek çok animasyon, cinsel ürkütücü ve şiddetli içeriklere sahip. Zarar azaltma bakımından YouTube Kids'i incelemenizi tavsiye ederim. Yine de TRT Çocuk, bu okyanusta parlayan bir inci bence. :))

TRT İzle web sitesi için buraya, Google Play'den indirmek için buraya, App Store'dan indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. Teşekkürler TRT! 🙂

Kendi listemi de şuraya bırakıyorum. Okuduğunuz için teşekkürler! 🙂

Sandıktaki diğer yazılar

Loading...

Bir yorum yaz!