“Kolay” MüzeKart

Selamlar 🙂
Geçtiğimiz günlerde İstanbul Arkeoloji Müzelerini gezmeye gittik. Ceplerimizde müzekartlarımız, Osman Hamdi Bey yokuşunu çıktık. Bir de baktık hayli sıra var, insanlar müzekart veya giriş bileti almak için gişede kuyruk olmuş, bir an gözümüz korksa da sonra bir oh çektik, müzekartlarımızla sıra beklemeden geçebiliyormuşuz neyseki. Ben "Yaşasın!!.." demeye kalmadan güvenlik görevlisi abla turnikeden tam geçecekken demesin mi "Kartınızı kişiselleştirmeniz gerekiyor, lütfen sıraya geçin" diye. Online olarak da halledilemeyeceğini söyledi. Gezi arkadaşlarım müzeye doğru ilerledi, ben de doğru sıranın sonuna. Bütün sırayı hızlıca geçerken nasıl da hava atarak geçmiştim insanların önünden, bütün karizma da yerle bir oldu iyi mi! 🙁 Beklerken ne olur ne olmaz diye Müzekart uygulamasına bir göz attım.

Meğersem Online Müzekart veya gitmek istediğiniz müzeye ait online bilet uygulama üzerinden satın alınabiliyormuş. 60 TL'lik ücreti banka/kredi kartı ile ödedikten sonra turnikede mobil uygulamayı açıp Müzekarttan barkod oluşturarak hızlıca geçebilmek mümkün imiş. Gişede satın alınan Müzekarttan tek farkı, yalnızca mobil uygulama ile kullanılabiliyor olması. Kartın kaybolma riski olmadığı için bir yandan avantaj bile. Haliyle online bir müzekart alarak sıra beklemeden kolayca girebildim.

Bu bilgi sizin de bir gün işinize yarar, üç günlük tatilde size zaman kazandırır diye paylaşmak istedim. 🙂 Keşke onca insan böyle güzel mekanlara girebilmek için bu kadar sıra beklemese, ipuçlarına daha hızlı ulaşabilsek, yoldaki engeller azalsa. O da olur evelallah. 🙂 Uygulama kolaylığı için teşekkürler @tckulturturizm

Uygulamayı Google Play'den indirmek için buraya, App Store'dan indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. 🙂 Ayrıntılı olarak görselleri aşağıya ekliyorum.

Müze serüveni de başka bir yazıya kalsın. 🙂 Selametle.

Sandıktaki diğer yazılar

Loading...

Bir yorum yaz!